W sobotnim meczu PlusLigi, Jastrzębski Węgiel wykazał się znakomitą formą, pokonując drużynę Ślepska Malow Suwałki w stosunku 3:0. Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie z szybkim prowadzeniem Jastrzębskiego Węgla, dzięki efektywnemu blokowi na Joaquinie Gallego. Chociaż przeciwnicy zdołali początkowo zmniejszyć straty, to Jean Patry, błyszcząc na prawym skrzydle, przywrócił kontrolę nad grą. Efektowne bloki Tomasza Fornala i Jurija Gladyra na Bartoszu Filipiaku przyczyniły się do wypracowania komfortowej przewagi.

W drugiej partii, mimo początkowych trudności, zespół Jastrzębskiego Węgla umocnił swoją przewagę. Skuteczne akcje Gladyra i efektowny blok Fornala podkreślały zdecydowaną postawę drużyny. Kąśliwe asy Jakuba Macyry na chwilę zagroziły prowadzeniu, ale asy Zigi Sterna i Bena Toniuttiego szybko przywróciły równowagę, kończąc partię wynikiem 25:18 na korzyść Jastrzębskiego Węgla.

Ostatni set przyniósł napięcie z powodu dwóch czerwonych kartek dla Hubera i Fornala, lecz zespół nie stracił zimnej krwi. Skuteczny serwis Patry’ego oraz blok duetu Toniutti-Gladyr utrzymały prowadzenie. Zakończenie seta i całego meczu z wynikiem 3:0 potwierdziło wysoką formę Jastrzębskiego Węgla.

Następny mecz jastrzębianie rozegrają we własnej hali 20 grudnia, przeciwko VK Jihostroj Ceske Budejovice.

Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:18, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Skruders, Sclater, Sedlacek
Ślepsk Malow Suwałki: Filipiak, Sanchez, Gallego, Macyra, Halaba, Firszt, Filipowicz (libero) oraz Żakieta, Buculjević, Stern, Czunkiewicz (libero)

MVP: Benjamin Toniutti