Jastrzębski Węgiel

W czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, Jastrzębski Węgiel stanął twarzą w twarz z wicemistrzami Czech. Mimo początkowego prowadzenia rywali, polski zespół wykazał się determinacją i umiejętnościami, przekształcając początkowe trudności w pewne zwycięstwo 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia Czechów, jednak Jastrzębski Węgiel szybko odzyskał kontrolę. Kluczowym momentem pierwszej partii był skuteczny blok Jurija Gladyra, który przyczynił się do wyrównania wyniku. Mimo to, pierwszy set zakończył się na korzyść gości 25:21.

W drugiej odsłonie meczu, Jastrzębski Węgiel wykazał się znakomitą grą, od samego początku dominując na boisku. Efektowne zagrania Tomasza Fornala i skuteczna zagrywka Jurija Gladyra przyczyniły się do wygranej w tej partii 25:17.

Trzeci set to kontynuacja dobrej gry polskiej drużyny. Znaczącą rolę odegrał Jean Patry, którego skuteczne bloki i asy serwisowe doprowadziły do wygranej 25:17 i objęcia prowadzenia w meczu.

Ostatnia partia była demonstracją siły i skuteczności Jastrzębskiego Węgla. Zespół dowodzony przez trenera Marcelo Mendez nie dał szans rywalom, kończąc set 25:17 po raz trzeci i całe spotkanie zwycięstwem 3:1.

Tym samym Jastrzębski Węgiel kończy rok 2023 na pozycji lidera grupy „D” Ligi Mistrzów, z imponującym dorobkiem czterech wygranych i 12 punktów na koncie.