Dariusz Tukalski

Jeszcze przed świętami koszykarki z Rybnika podejmowały na swoim parkiecie ekipę Isands Wichoś Jelenia Góra, czyli ostatnią drużynę z ligowej tabeli. Po tym jak podopieczne Adama Renera, w poprzedniej kolejce, wygrały w Gorzowie, wydawało się, że to rybniczanki były faworytem tej potyczki.
Mecz od początku nie układał się dobrze dla miejscowych, które po kilku minutach przegrywały już różnica kilku punktów, a w połowie drugiej kwarty zespół z Jeleniej Góry miał 10 oczek więcej. Na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu gości 42:29.
Po zmianie stron na parkiecie niewiele się zmieniło. Miejscowe miały problem zarówno w ofensywie jak i defensywie, przegrywając ostatecznie 78:58.
Jeszcze w starym roku RMKS Xbest zagra mecz z liderem pierwszoligowych zmagań, czyli z ekipą AZS-u Politechniki Korony Kraków. To starcie zaplanowano na piątek, 28 grudnia. Początek o godz. 20:00.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Adam Rener, trener RMKS-u

Nie powiedziałbym, że na wyjazdach gramy lepiej niż u siebie. Mamy tak skonstruowany zespół, że gdy rywalizujemy z ekipą, posiadającą centrów, to mamy problemy. W tym meczu próbowaliśmy różnych ustawień w defensywie, ale nic nie funkcjonowało. Kluczem było dobre wejście w to spotkanie, a my tego nie zrobiliśmy. Później trudno było się pozbierać. Nie jest łatwo wyciągnąć jakieś pozytywy z tego spotkania. Mieliśmy grać szybkim atakiem, a tego nie było. Musimy to przeanalizować. W każdym meczu powinniśmy być bardzo zdyscyplinowani, gdy to się nie dzieje, nie mamy szans na sukces.

RMKS Xbest Rybnik – Isands Wichoś Jelenia Góra 58:78 (15:20, 14:22, 13:22, 16:14)