Jastrzębski Węgiel

Spotkanie, które rozpoczęło się od dynamicznego bloku Bartosza Bednorza na Jeanie Patry’m, szybko uwydatniło wyrównany poziom obu zespołów.

Choć początkowo Jastrzębski Węgiel miał trudności z kończeniem akcji, szybko odzyskał równowagę dzięki skutecznemu serwisowi Norberta Hubera. Mimo pewnego startu gospodarzy i ich konsekwentnej gry, goście z Jastrzębia-Zdroju nie pozostawali w tyle. Kluczowym momentem pierwszego seta było zbliżenie się do wyniku rywali przez JW, dzięki efektywnym zagrywkom Jurija Gladyra. Jednakże, ZAKSA utrzymała przewagę, kończąc seta wynikiem 25:23.

W drugiej części gry, JW wykazało się znakomitą formą. Seria udanych akcji, w tym sprytne zagrania Daniela Castellaniego i skuteczny kontratak Hubera, pozwoliły pomarańczowym przejąć kontrolę. ZAKSA odpowiadała równie efektywnie, lecz błyskotliwa gra Patry’ego i Toniuttiego pozwoliła przyjezdnym zamknąć seta wynikiem 25:22.

Trzeci set rozpoczął się od spektakularnego bloku JW, który utrzymywał przewagę przez większą część seta. Napięcie rosło, a wymiana ciosów między obiema drużynami sprawiała, że wynik był niepewny do samego końca. Ostatecznie, skuteczne ataki i stabilna gra w obronie pozwoliły JW zakończyć seta wynikiem 25:22.

Czwarta część meczu rozpoczęła się od dominacji JW. Mimo że ZAKSA kilkakrotnie zbliżała się w wyniku, skuteczna gra ofensywna i obronna JW zapewniła im ostateczne zwycięstwo w meczu 3:1. Decydujące punkty zdobyte przez Patry’ego i Hubera potwierdziły wysoki poziom gry Jastrzębskiego Węgla.

Ten triumf umocnił pozycję JW na szczycie tabeli PlusLigi, kończąc pierwszą część rundy zasadniczej na pierwszym miejscu. Dla kibiców i drużyny to nie tylko wygrana, ale również zapowiedź emocjonujących rozgrywek w nadchodzącej fazie ligi.

Już 11 stycznia, Jastrzębski Węgiel zmierzy się na wyjeździe z zespołem Guaguas Las Palmas w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów.

6 stycznia 2024, Kędzierzyn-Koźle, 12:30
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 24:26)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Janusz, Takvam, Paszycki, Chitigoi, Bednorz, Shoji (libero) oraz Banach
Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Skruders