Marek Pietras

Koszykarze z Rybnika długo byli niepokonani na drugoligowych parkietach. Ich znakomitą serię przerwał zespół Cracovii 1906 Yabimo. W sobotę, 6 stycznia nadarzyła się idealna okazja do rewanżu, bo właśnie wtedy obie ekipy ponownie spotkały się w walce o ligowe punkty. W tym spotkaniu prze rybnicką publicznością zadebiutował Paweł Respondek, który wzmocnił MKKS w przerwie świąteczno-noworocznej.
Początek sobotniego meczu w „ekonomiku” przebiegła pod dyktando miejscowych, którzy musieli sobie radzić bez chorego kapitana, praktycznie jedynego centra – Adama Anduły. Już po inauguracyjnej kwarcie rybniczanie mieli jednak o 9 punktów więcej, a przed przerwą powiększyli tę przewagę o 3 oczka. Po zmianie stron na parkiecie niewiele się zmieniło, koszykarze Krakowczyka grali spokojnie i co najważniejsze skutecznie. Gdy na tablicy wyników było 65:44, stało się jasne, że komplet punktów pozostanie w Rybniku. Ostatecznie MKKS cieszył się z wygranej 81:64 i z udanego rewanżu za porażkę w Krakowie. Obecnie zespół z Rybnika ma bilans 14 zwycięstw i dwóch porażek.
Rybniccy koszykarze kolejny raz o ligowe punkty powalczą w sobotę, 13 stycznia. Wtedy to na wyjeździe zmierzą się z Resovią Rzeszów, którą w pierwszej rundzie ograli 89:72.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Jakub Krakowczyk, trener MKKS-u

Oceniam dzisiejszy występ całej drużyny bardzo pozytywnie, nie może być inaczej skoro wygraliśmy z Cracovią, z którą w pierwszym meczu przegraliśmy. Jestem zadowolony tym bardziej, że graliśmy bez naszego kapitana Adam Anduły, dopadła go choroba, ale mam nadzieję, że na kolejne spotkanie będzie już gotowy, uważam nawet, że jemu ta przerwa się przyda. Oczywiście trzeba pamiętać, że zespół z Krakowa grał bez swojego, kontuzjowanego lidera i to też miało znaczenie. U nas super do drużyny wprowadził się Karol Respondek, to będzie postać, która nas wzmocni w tej rundzie rewanżowej. Znamy tego zawodnika od rozgrywek juniorskich, wiemy jaki ma potencjał, może grać na pozycjach od jeden do trzy. Szukaliśmy wzmocnienia, bo nasza ławka do rotacji nie jest za długa. Cieszę się, że zagrali w tym spotkaniu wszyscy zawodnicy, nawet ci najmłodsi, każdy zdobył swoje punkty i to też jest bardzo ważne. Udanie zaczynamy 2024 rok i już czekamy na kolejne spotkania.

MKKS Rybnik – KS Cracovia 1906 Yabimo 81:64 (20:11, 23:20, 22:13, 16:20)