Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel, lider rozgrywek PlusLigi, w ostatnim meczu z Exact Systems Hemarpol Częstochowa, odniósł spektakularne zwycięstwo 3:0, potwierdzając swoją dominację w lidze. Mecz rozpoczął się od dynamicznego asa serwisowego wykonanego przez Marko Sedlacka, co dało Jastrzębiu Węglowi pierwsze punkty. Następnie imponująca kooperacja Jean Patry’ego i Norberta Hubera w bloku zwiększyła przewagę, mimo krótkotrwałego prowadzenia Częstochowian po błędzie ataku Rafała Szymury.

Gra toczyła się punkt za punktem, z wyrównanym wynikiem, aż do momentu, gdy Damian Kogut dwukrotnie przełamał obronę Jastrzębskiego Węgla, co wymusiło przerwę na żądanie od trenera Marcelo Mendeza. Po przerwie, Jastrzębski Węgiel wrócił do gry z nową energią, z Patrym zakończającym kontratak, a Sedlackiem wykazującym się skutecznym blokiem. Francuski przyjmujący, kontynuował świetną grę, zwiększając przewagę zespołu.

Druga część meczu rozpoczęła się od asa serwisowego Rafała Sobańskiego, a solidny blok Jurija Gladyra wzmocnił przewagę Jastrzębskiego Węgla. Duet Huber-Sedlacek wykazał się skutecznym blokiem, a Benjamin Toniutti dodał kolejny as serwisowy, umacniając prowadzenie. Chociaż Częstochowianie mieli krótkie momenty dominacji, Jastrzębski Węgiel szybko odzyskiwał kontrolę, z Patrym i Gladyrem zwiększającym przewagę.

Ostatnia partia rozpoczęła się od asa serwisowego Sedlacka, a efektowne punkty zdobywane przez Patry’ego i Gladyra utrzymywały przewagę. Znacząca poprawa w blokach umożliwiła Jastrzębskiemu Węglowi utrzymanie komfortowej przewagi przez resztę seta. Chociaż Częstochowianie stawiali opór, decydujące punkty od Patry’ego i potężna bomba serwisowa od Hubera przypieczętowały ich los. Zawodnikiem meczu został Jean Patry.

Następny mecz Jastrzębski Węgiel rozegra 28 stycznia Asseco Resovią w Rzeszowie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:45.

Jastrzębski Węgiel – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:20, 27:25, 25:19)