Dariusz Tukalski

Po tygodniowej przerwie, spowodowanej startem juniorek w ćwierćfinale mistrzostw Polski, na ligowe parkiety wrócił koszykarski RMKS, który cały czas walczy o pierwszoligowe play offy. Podopieczne Adama Renera jak do tej pory rozegrały 14 meczów, sześć z nich wygrały, a osiem razy musiały uznać wyższość rywalek. Co ciekawe, rybniczanki mają leszy bilans meczów wyjazdowych niż domowych. Kibice rybnickich koszykarek liczyli więc, że również w starciu z Widzewem Łódź rybnicki team pokaże charakter i przywiezie punkty do domu. W pierwszym starciu tych ekip górą był RMKS, który wygrał 80:73.
Mecz rewanżowy rybniczanki rozpoczęły dobrze i po I kwarcie prowadziły różnica trzech punktów, głownie za sprawą dobrej skuteczności K. Keller i Jurczyńskiej. Drugi dziesięć minut również należało do RMKS-u i obie ekipy schodziły na przerwę przy prowadzenie rybnickiej ekipy 30:25.
Po zmianie stron koszykarki Renera grały jeszcze lepiej i przed decydującą kwartą prowadziły już 50:35. Ostatnie 10 minut były jednak bardzo nerwowe. Miejscowe regularnie zaczęły odrabiać straty, również z powodu fatalnej skuteczności rybniczanek, głównie z linii rzutów wolnych. Ostatecznie jednak RMKS obronił swoją przewagę i wygrał 63:58.
O kolejne ligowe punkty rybnicki zespół powalczy 3 lutego. Wtedy to w meczu domowym zmierzy się z ekipą PZU Ślęza II MOS Wrocław, którą w pierwszy meczu pokonał 72:62. Początek rewanżowego starcia o godz. 14:00.

Adam Rener, trener RMKS-u

Przygotowywaliśmy się do tego meczu bardzo solidnie, ponieważ wiedzieliśmy, że będzie on bardzo ważny dla końcowego układu tabeli. Uczulałem zawodniczki, że bardzo ważny będzie początek spotkania, nie mogliśmy pozwolić uciec naszemu rywalowi i to się udało. Cały czas trwała równa walka, było trochę kombinowanej gry. Cieszy mnie nasza dobra postawa w obronie, szczególnie w pierwszej połowie. Kolejny fragment, bardzo ważny dla każdego meczu, to początek trzeciej kwarty. My zagraliśmy wtedy dobrze i to pozwoliło nam myśleć o wygranej. W ostatniej kwarcie mieliśmy spore kłopoty, mimo, że byliśmy przygotowani na to, co będzie grał Widzew, pogubiliśmy się. Mimo wysokiego prowadzenia, zrobiło się nerwowo, ale na szczęście dowieźliśmy je do końca spotkania. Problemem były też rzuty wolne w końcówce, trafiliśmy jeden na osiem. Nie wykorzystywaliśmy swoich szans. Ostatecznie mamy jednak zwycięstwo, a to jest najważniejsze w kontekście walki o play off. Być może nawet o wyższą pozycję niż 7-8, bo na tym nam naprawdę zależy.

Widzew Łódź – RMKS Xbest Rybnik 58:63 (12:15, 13:15, 10:20, 23:13)