Rybnickie koszykarki, które zrobiły duży krok w kierunku pierwszoligowych play-offów, pokonując na swoim parkiecie ekipą z Wrocławia, w dobrych humorach udały się na spotkanie z poznańskim MUKS-em. Trener Adam Rener jeszcze przed meczem przyznawał, że ta drużyna nie bardzo leży RMKS-owi.

– Pomimo to pojedziemy poszukać tam zwycięstwa. Spróbujemy coś specjalnego wymyśleć na to spotkanie. Oczywiście, żeby myśleć o wygranej, musimy grać na podobnej skuteczności jak w ostatnim meczu – oznajmił szkoleniowiec rybnickich koszykarek.

Mecz w Poznaniu rozpoczął się od celnej trójki Patrycji Rogalskiej, a pierwszą kwartę także celną trójką zakończyła Beata Jurczyńska.  Po pierwszej kwarcie RMKS przegrywał jednak 17:13. W drugiej szybko rybniczanki zbliżyły się do swoich rywalek na 2 oczka, ale 16 punktów zdobytych z rzędu przez MUKS (37:19) ustawiał wynik tej kwarty. Jak się później okazało i całego meczu. Po przegranej przez rybnicki zespół – trzeciej kwarty 26:21, przewaga gospodyń wynosiła 23 punkty. W czwartej kwarcie obaj trenerzy dali szansę gry wszystkim zawodniczkom. Ostatecznie ta część gry pada łupem RMKS-u, ale cały mecz 85:70 wygrał MUKS.

O kolejne, ligowe punkty RMKS ponownie zagra na wyjeździe. Tym razem zmierzy się z wiceliderem pierwszoligowej tabeli, czyli Wisłą Kraków. To starcie zaplanowano na sobotę, 17 lutego. Początek o godz. 17:00.

MUKS Poznań – RMKS Xbest Rybnik 85:70 (17:13, 25:11, 26:21, 17:25)