KMP Gliwice
KMP Gliwice

Policjanci z miejscowej jednostki, znani z precyzyjnego działania i nieustępliwości, ponownie udowodnili, że żadna aktywność nie umknie ich uwadze. Od wnikliwej analizy danych po dynamiczne interwencje na terenie miasta i okolic – ich praca przynosi wymierne efekty.

W ostatnich dniach, na jednym z osiedli, zatrzymano 24-letnią kobietę, przy której znaleziono znaczne ilości różnorodnych narkotyków. Operacja, przeprowadzona przez funkcjonariuszy w cywilu, zaskoczyła podejrzaną, co tylko potwierdza skuteczność metody zaskoczenia. W jej mieszkaniu znaleziono metamfetaminę, kokainę, MDMA, ecstasy, a także marihuanę. Dodatkowo, zabezpieczono sprzęt służący do porcjowania i dystrybucji środków odurzających.

- Na poczet przyszłych kar zabezpieczono też przy podejrzanej polską i zagraniczną gotówkę o łącznej wartości ponad 7000 złotych - informuje podinspektor Marek Słomski.

Nie był to jedyny sukces gliwickich kryminalnych. Działania te są częścią szerszej strategii, która tylko w ubiegłym roku pozwoliła na wyeliminowanie ponad 34 kilogramów narkotyków z nielegalnego obiegu. Statystyki te świadczą o niezachwianej determinacji i efektywności miejscowych sił porządkowych w walce z narkotykami.

- Dzień wcześniej kryminalni z tej samej jednostki zatrzymali i przeszukali dom pewnego młodego mężczyzny z gminy Sośnicowice. W tym przypadku też zabezpieczono tzw. kryształ, czyli metamfetaminę. W środę w gminie Gierałtowice policjanci w czasie interwencji domowej zabezpieczyli również marihuanę. Wszystkie te osoby odpowiedzą przed sądem - dodaje podinspektor Słomski.

Wspomniany "kryształ", czyli metamfetamina, zdobywa na popularności wśród przestępców, ale również staje się głównym celem działań prewencyjnych. Ta substancja, znana z wysokiego potencjału uzależnienia oraz destrukcyjnego wpływu na zdrowie, wymaga szczególnej uwagi zarówno ze strony organów ścigania, jak i edukacji społecznej.

Komentarze

Dodaj komentarz