KMP Żory
KMP Żory

Na drodze krajowej numer 81 w Żorach, około godziny 20:30, scenariusz godny filmów akcji rozegrał się na oczach patrolujących policjantów. Volkswagen, prowadzony przez 20-letniego kierowcę, rzucał się w oczy nie tylko ze względu na swój gwałtowny styl jazdy, ale również niebezpieczne manewry wykonane wprost na przejściu dla pieszych. Rejon skrzyżowania z ulicą Mickiewicza na chwilę zamienił się w miejsce, gdzie granica między bezpieczeństwem a ryzykiem została przekroczona.

Interwencja policji ujawniła szokujące fakty. Młody mężczyzna, który zdecydował się na tak ryzykowne zachowanie, w rzeczywistości nie miał prawa zasiadać za kierownicą – brak odpowiednich uprawnień do kierowania pojazdem był tylko początkiem listy wykroczeń. Dodatkowo brak zapiętych pasów bezpieczeństwa podkreślał lekceważące podejście do zasad panujących na drodze.

Teraz, 20-latek musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich działań przed sądem. Łączna suma punktów karnych, jakie mu przyznano, wynosi 30. Może go to kosztować aż do 30 tysięcy złotych grzywny za całość popełnionych wykroczeń, co stanowi surową lekcję na przyszłość.

1

Komentarze

  • suma 21 lutego 2024 07:59no coz , mozliwe ze patrol Policji uratowal kierowcy zycie ,nie wspominam tu ewentualnie jego ofiar/y .Wyobrazmy sobie ze mlody człowiek za chwile doprowazil by do koszmarnego dramatu ,samemu spdzajac zycie za kratami. A tak jeszcz mlody ,ladne dziewczyny przed nim i co najważniejsze jego w przyszlosci dzieci o ktore sam będzie sie trwożył gdy będą przechodziły przez jezdnie .obecie jednak na jaki czas zrezygnował na nie z 800+.

Dodaj komentarz