JKH Jastrzębie

Hokeiści z Jastrzębia, którzy bardzo dobrze spisują się w 2024 roku, kończą fazę zasadniczą Tauron Hokej Ligi. Podopieczni Roberta Kalabera w niedzielę, 25 lutego podejmowali na swoim lodowisku Comarch Cracovię. Dwa dni później jastrzębianie pojadą na mecz do Nowego Targu.
W starciu z krakowianami długo nie było bramek. Dopiero w 33. minucie na listę strzelców wpisał się Arrak i miejscowi prowadzili 1:0. Goście szybko wyrównali i przed decydującą tercją było 1:1. Ostatnie 20 minut to pokaz dobrego hokeja i duża dawka emocji. Najpierw z przodu była Cracovia, po trafieniach Spirko i Lundgrena to jastrzębianie prowadzili 3:2. Nie zdołali go jednak utrzymać do ostatniej syreny i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej gola zdobył Rajamaki i zapewnił miejscowym zwycięstwo.
Teraz hokeiści z Jastrzębia będą czekać na swojego rywala w pierwszej rundzie play off. Wiele wskazuje, że będą nimi krakowianie.

Patryk Wajda, zawodnik JKH

To nie był nasz najlepszy mecz. Najważniejsze jednak, że udało nam się wygrać. Natomiast na pewno w fazie play off musimy grać lepiej. Jest sporo rzeczy do poprawy, nie ma znaczenia, że decydujące mecze rozpoczną się już za 5 dni. Na naukę i poprawę gry zawsze jest dobry czas. Na razie nie zastanawiamy się z kim nam przyjdzie rywalizować w play ofach. Mamy duże ambicje, więc musimy wygrywać z każdym rywalem. Nie ma znaczenia, kto nim będzie.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 4:3 d. (0:0, 1:1, 2:2, d. 1:0)
: Arrak (33.), Spirko (47.), Lundgren (53.), Rajamaki (62.) – Berling (35.), Bezwiński (46.), Bagin (50.)
JKH: Lacković - Górny, Wajda, Urbanowicz, Jarosz, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Spirko, Paś, Kolusz - Martiska, MacEachern, Izacky, Arrak, Ford - Kameneu, Hamilton, Pelaczyk, Zając.

1. GKS Katowice    39    90    151-100
2. Unia Oświęcim    39    82    162-103
3. GKS Tychy    39    78    122-89
4. JKH GKS Jastrzębie    39    71    149-111
5. Comarch Cracovia    40    50    123-149
6. KH Energa Toruń    39    49    111-126