Dariusz Tukalski

Koszykarki RMKS-u Rybnik, po domowym zwycięstwie nad ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego, zapewniła sobie udział w play off I ligi. To bardzo ważna informacja dla drużyny Adama Renera. Biorąc pod uwagę krótką ławkę rezerwowych w rybnickim teamie i kontuzje dwóch ważnych zawodniczek, jak najszybsze osiągnięcie celu  minimum na ten sezon – wydawało się być kluczowe. Teraz przed rybniczankami walka o jak najwyższą pozycję po rundzie zasadniczej. W niedzielę, 3 marca RMKS pojechał na mecz do Poznania, gdzie zmierzył się z ekipą Enea AZS II.
Spotkanie rozpoczęło się dla rybniczanek fatalnie. Po pierwszej połowie RMKS tracił do swojego rywala 14 punktów. Trzecie kwarta to był jednak popis gry rybnickiego zespołu, który wygrał tę część aż 20:5. W ostatnich dziesięciu minutach trwała bardzo wyrównana walka. Ostatecznie z wygranej 55:54 cieszyły się gospodynie tego spotkania.
W piątek, 8 marca o godz. 19:00 rozpocznie się mecz domowy rybnickiego zespołu. Wtedy to podopieczne Adama Renera zmierzą się z Eneą AZS-em AJP II Gorzów Wlkp.

Adam Rener, trener RMKS-u Rybnik

Dramatycznie słabo weszliśmy w ten mecz. Przez siedem i pół minuty nie zdobyliśmy żadnego punktu. To na pewno odbiło się na końcowym wyniku. Ogólnie jestem zadowolony jednak z całości. Było dużo walki, fajny pościg za rywalem, z minus siedemnastu punktów wyszliśmy na prowadzenie. Oczywiście mieliśmy, jak zwykle, problemy fizyczne pod koszem. Tabela jest bardzo spłaszczone, my nie zamierzamy się poddawać, będziemy walczyć w każdym meczu o jak najlepszy wynik. W piątek mamy bardzo istotny mecz domowy, mam nadzieję, że go wygramy. Mieliśmy dziś takie założenie, żeby oddawać dużą liczbę rzutów. Powinno ich być jeszcze więcej, mimo nie najlepszej skuteczności. Granie pod kosz nic nam nie dawało, tam nie było miejsca. Pozycje rzutowe tworzyliśmy sobie dobrze, zabrakło jednak skuteczności. Mieliśmy bardzo dużo otwartych pozycji, zabrakło jednak, żeby wpadło kilka więcej trójek. Pomimo problemów kadrowych walczymy dalej i już skupiamy się na piątkowej rywalizacji.

Enea AZS II Poznań – RMKS Xbest Rybnik 55:54 (18:9, 17:12, 5:20, 15:13)