GKS Jastrzębie

Piłkarze GKS-u Jastrzębie na inaugurację piłkarskiej wiosny zremisowali w wyjazdowym spotkaniu z Hutnikiem Kraków. Zdobyli zatem cenny punkt, ale biorąc pod uwagę, że prowadzili w tym spotkaniu do 90. minuty, wśród jastrzębian było sporo goryczy. W drugim, wiosennym meczu podopieczni Dawida Pędziałka ponownie zaprezentowali się w delegacji. Tym razem zagrali w Nowym Sączu z tamtejszą Sandecją, z którą na swoim boisku zremisowali 0:0. Ten mecz był bardzo istotny dla obu ekip, bowiem zarówna GKS jak i Sandecja znajdują się w strefie spadkowej. Jeszcze przed meczem klub z Jastrzębia poinformował, że podpisał kontrakt z 20-letnim obrońcom. Jan Ziewiec dołączył do GKS na zasadzie transferu definitywnego z Unii Tarnów.
Mecz dwóch zagrożony spadkiem drużyn ułożył się dla GKS-u idealnie. Po bramkach Bednarskiego i Aliego goście już po 11. minutach gry prowadzili 2:0 i takim wynikiem zakończyła się I połowa. W drugiej – obie ekipy strzeliły po jednej bramce i ostatecznie drużyna z Jastrzębia cieszyła się z wygranej 3:1 – pierwszej, wyjazdowej w tym sezonie.
O kolejne ligowe punkty jastrzębianie powalczą w piątek, 8 marca w Bytomiu, gdzie zagrają z miejscową Polonią. Początek tego spotkania o godz. 18:00, a w pierwszym, jesiennym starciu tych ekip górą byli jastrzębianie, wygrywając 4:2.

Dawid Pędziałek, trener GKS-u
Bardzo chciałbym podziękować kibicom, którzy tak licznie nas wspierali. Dostali nagrodę od zespołu. Oczywiście duże słowa uznania należą się przede wszystkim piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu. Bardzo rzetelnie pracują na co dzień i dzisiaj życie nam to oddało. Uważam, że zagraliśmy dobry mecz, chłopcy zostawili na boisku kawał serca. Jeżeli chodzi o przebieg spotkania, to było ono pod naszą kontrolą. Do 70 minuty powinniśmy prowadzić wyżej, bo mieliśmy dogodne sytuacje do strzelenia kolejnych bramek. Później rywal miał swój moment, strzelił gola kontaktowego i przejął inicjatywę. My, mówiąc kolokwialnie, nie zwariowaliśmy i w dobrym momencie strzeliliśmy trzecią bramkę i mecz się zamknął. Od 4 czerwca ubiegłego roku Jastrzębie nie wygrało spotkania na wyjeździe, potrzebowaliśmy tej wygranej jak tlenu. Dobrze, że stało się to już na początku rundy wiosennej. Cieszymy się z tej wygranej, czujemy dużą ulgę i wierzę, że to się przełoży na dobrą grę w kolejnych rundach.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Jastrzębie 1:3 (0:2)
: Jakub Wilczyński (80.) – Michał Bednarski (5.), Farid Ali (11.), João Guilherme (88.)
GKS: Drazik – Boruń, Baranowski, Matuszek, Lech, Iskra – Ali (69. Kargul-Grobla, 87. Maszkowski), Fietz, Joao Guilherme (90. Jadach) – Bednarski, Chmarek (69. Kiebzak).